Kruhové filtre Cokin pre malé digitálne prístroje

 

Kruhové filtre Cokin zaručujú ochranu objektívu pred mechanickým poškodením, zlepšujú optické vlastnosti, odstraňujú odlesky atď. Kruhové filtre sa vyrábajú v priemeroch od 25 do 86mm. Je možné ich použiť na všetky typy otpických prístrojov, ktoré majú na konci objektívu závit. V prípade, že Váš prístroj závit nemá, je možné použiť magnefix systém. Špeciálne je vyvinutá rada Digital určená pre malé kompaktné digitálne prístroje od 25 do 58mm. V ponuke rady Digital sú základné ochranné filtre UV, polarizačné filtre a neutrálne šedé filtre ND8.

 

Photo : L.Sierpe
Photo : P. Grateaud Photo : L.Sierpe
UV filtre 231 je neutrálny filter, ktorý mechanicky ochraňuje objektív Vášho prístroja a zabraňuje prieniku škodlivého ultrafialového žiarenia  

 

Šedý neutrálny filter 154 je výborný pri silných slnečných podmienkach na zvýraznenie bledých farieb tým, že zabráni časti svetla preniknúť do Vášho prístroja. Dôsledkom je krajšie farebné podanie.

 

 

 

Polarizačný filter 164 je vynikajúcim pomocníkom na odstránenie odleskov z vodných plôch, snehu, zvýraznenie bledomodrých odtieňov obzvlášť pri dobrých svetelných podmienkach. Miera polarizácie sa dá ľahko regulovať pootočením filtra.

 

 

| ©2006Mafra