Novinky

Cokin členom Kenko rodiny

Firma Cokin sa po dlhých rokoch vyčlenila z Fokia Group. Od roku 2012 patrí do skupiny Kenko, ktorá je najväčším svetovým výrobcom fotografickej optiky. Kenko je výrobcom nielen pre vlastné značky Kenko, no vyrába i špičkové filtre Hoya, či dodáva optiku pre iné svetoznáme značky Bushnell a mnohé iné, ba dokonca oveľa známejšie. Vstupom firmy Kenko do Cokinu sa špičková tradícia a ojdedinelé patenty štvorcových filtrov obohatia o najnovšie japonské technológie. Už začiatkom roka prinášame prvý plod spolupráce, kruhovú radu Cokin Harmonie. Ultratenké, ultraľahké UV a polarizačné filtre s multicoated úpravou, vyrobené z najnovšieho materiálu, ultraľahkého a tenkého skla a vario ND ultratenké filtre, ktoré umožňujú meniť faktor ND jednoduchým pootočením rovnako v multicoated úprave z rovnakého materiálu a to všetko "Made in France" a v najnižšej cene. Nová rada Cokin Excellence ponúka rovnako UV, Polarizačné a vario ND kruhové filtre v najlepšom možnom klasickom sklenenom prevedení-najvyššia možná kvalita, aká je možná v cenách nižších, ako porovnateľné produkty na trhu. Cokin ponúka v jednej škále to, čo všetci svetoví výrobcovia, vrátane Kenka, Hoye,B+W a iní. V produktovej rade roku 2013 nájdete všetko to najlepšie, čo môže svet filtrov ponúknuť. Nové technológie farbenia filtrov, nové produkty, nové výrobné stroje a kontrola kvality v bezkonkurečných cenách, ruka v ruke s vyše štyridsaťročnou tradíciou výroby "Made in France", toto všetko je nový rok 2013. Už čoskoro nové informácie na novej web stránke, spojenej so súťažou s Cokinom, už čoskoro nové výrobky Harmonie a Excellence v predaji. Najvyššia možná kvalita, ojedinelé produkty Cokin a špičková cena za ponúkanú kvalitu. Cokin sa stal výkladnou skriňou Kenko group Japan s najmodernejším vývojom a technológiami, no so zachovaním európskej, tradičnej franúczskej výroby.

 

Nový web Cokin

Už čoskoro, na začiatku roka 2013 Vás privítame novou web stránkou, plnou nových informácií o produktoch Cokin. Spustenie novej web stránky bude sprevádzané veľkou fotografickou súťažou a zverejnením čerstvých noviniek pre rok 2013, filtrov sady Cokin Harmonie, kruhových ultratenkých UV a polarizačných filtrov v špičkovej kvalite francúzsko-japonskej spolupráce, kruhových ND filtrov s multicoated úpravou a zmenou ND faktora od ND2 az po ND80 vo fantastických uvádzacích cenách.

Posledná možnosť nákupu produktov Cokin vo nižších cenách.

Využite nákup výrobkov Cokin v starých cenách počas predvianočného predaja na serveri www.cokin.sk, či u všetkých autorizovaných predajcov.

 
Vyhodnotenie súťaže s Cokinom

Po viac ako roku sme opäť vyhlásili súťaž s použitím filtrov, tentokrát v spolupráci s www portálom www.ephoto.sk. Pre fotogalériu súťažiacich kliknite sem. Pre výnimočnosť niektorých fotografií sme sa rozhodli udeliť v kategórii kreatívny filter až 5 tretích miest. Zástupcovia spoločnosti Cokin objektívne zhodnotili všetky súťažné fotografie a anonymne určili víťazov. Neskôr sa ukázalo, že veľmi úspešní boli najmä Marek Suchý a predovšetkým Lukáš Ondroušek, ktorý zabodovali s dvomi resp. dokonca štyrmi súťažnými fotografiami. Marek Suchý i Štefan Kordoš bodovali medzi štyrmi víťaznými fotografiami aj v súťaži v roku 2006 a opät boli medzi ocenenými. Lukáš Ondroušek svojimi štyrmi oceneniami tiež dokázal svoj talent a zaradil sa medzi "stálice filtrových fotografov". Všetkým výhercom srdečne gratulujeme.

Výsledky súťaže  
Kategória polarizačný filter:  
1.miesto: Zlatý Potok, autor Štefan Kordoš, filter Cokin P173 varicolor polarizer
2.miesto: Fast in Autumn, autor Lukáš Ondroušek, filter Cokin A173 varicolor polarizer
 
Kategória kreatívny filter:  
1.miesto: Hohe Tauern, autor Lukáš Ondroušek, filter Cokin A 007 infrared
2.miesto: Raz ráno, autor Marek Suchý, filter Cokin P125 tabak+filter Cokin P120 ND grad
3.miesto: Nymphenburg, autor Marek Suchý, filter Cokin P007 infrared
3.miesto: The Three of Knowledge, autor Lukáš Ondroušek, filter Cokin A007 infrared
3.miesto: Humar Resource Research, autor Lukáš Ondroušek, filter Cokin A007 infrared
3.miesto: Na prahu raja, autor Jaroslav Kačmar, filter Cokin P120 ND grad
3.miesto: Green Isle, autor Peter Mazár, filter Cokin P120, ND grad
vylosovaný výherca: Lesný Sen, autor Blanka Mináriková, filter Cokin P188

 

Správne použitie šedých neutrálnych a prechodových filtrov

Pre všetkých, ktorí používajú Neutrálne šedé a prechodové filtre Cokin je určená tabuľka pripustnosti svetla šedých filtro Cokin, pomocou ktorej fotograf presnejšie nastaví svoj prístroj. Tabuľka je k dispozícii k stiahnutiu tu.

Vyhodnotenie súťaže filtrovaný svet.

V spolupráci s banskobystrickým fotoklubom sa uskutočnila celoročná súťaž o najkrajšie fotografie s použitím fotografických filtrov Cokin. Víťazom v kategórii polarizačný filter sa stal Dušan Petho so snímkom Leto. V kategórii kreatívny filter nebolo prvé miesto udelené. Na druhom mieste sa umiestnil Marek Suchý s nádhernou fotografiou Krížna /s použitím filtra Cokin P007 Infrared/ a na treťom mieste zhodne Radovan Bries so snímkom Dobré ráno Slovensko /s použitím filtra Cokin P125 Tabak/ a Štefan Kordoš so snímkom Šikmá čerešňa /s použitím filtra Cokin P007 Infrared/. Výhercom srdečne gratulujeme a želáme veľa úspechov v ďalšom fotografovaní s filtrami Cokin. Už teraz začíname pripravovať fotografickú súťaž Filtrovaný svet 2007, ktorej sa budú môcť zúčastniť všetci fotografi a popasovať sa o titul najkrajšej fotografie i hodnotné ceny od firmy Cokin.

 

 

2006Mafra